.

.

433MHz DC 12V 4CH канал безжичен прекинувач со долг дострел безжичен далечински управувач за далечински управувач12V паметен гаража на вратата на вратата на вратата на пре

433MHz DC 12V 4CH канал безжичен прекинувач со долг дострел безжичен далечински управувач за далечински управувач12V паметен гаража на вратата

DEN 271.68
Залиха
Достапно за нарачка

? оптоварување ? ставете на сигурно растојание. Max Range е до 50м без никаква пречка. ? ? ? , Електрично управувани врати/ брави/ прозорци. 【Описи】 : Безжичен прекинувач за далечински управувач, широко користен во контролата на осветлувањето на паметниот дом, далечинскиот управувач на системот за контрола на пристапот, вратата од гаражата, безжичната модификација на вратата на вратата, безжичната контрола на прекинувачот за апарати за домаќинства, итн. Растојание од далечински управувач : 50 метри (отворен/идеален) во теорија, 10% -50% во реалноста (во отворено опкружување) Кодирајте : Фиксен код, Фреквенција на лемење : 433 MHz Набавка на електрична енергија : 1 x 12 V/(батерија од 27 A) 【Приемник на прекинувач】 Декодеј : Фиксен код, напојување со електрична енергија за лемење (напон за работа) : DC 12 V реле : DC 1 V-2550 V Опсег на напон на работа на реле : AC 110-240 V или DC 0-28 V, 10 A 1 V-250 V сензитивност : -105 d Bm Оперативна температура : - 40 C-80 C модел на работа : Работен режим : моментално, превртување (само-заклучување), заклучување (меѓу-заклучување) (стил на промена на модел, моментално стандардно) 【Контролен модел】 : 1.Toggle/само-заклучување : Притиснете -> на; Притиснете повторно-> Исклучено.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат