.

.

Принстон Умбрија кратка рачка синтетичка боја за боја за акварел, акрилик и масло, серија 6250, круг, 8

Принстон Умбрија кратка рачка синтетичка боја за боја за акварел, акрилик и масло, серија 6250, круг, 8

DEN 1257.60
Залиха
Достапно за нарачка

Измиени четки за уметници - четки за боја на Умбрија се една од нашите најпопуларни серии за четки, бидејќи тие изгледаат убаво во вашето студио, се чувствуваат одлично во вашата рака и обезбедуваат уникатни карактеристики на перформанси Синтетички влакна со врвови со врвови-овие четки за бои на уметници се направени со синтетички влакна со врвови. Еластичната коса не е толку тврда како природната влакна, но е поцврста од сад. Убави уметнички четки-Нашите повеќенаменски четки за бојадисување се навистина посебни со нивните длабоки рачки во боја на маслинка обложени со нашата силиконска завршница на Velvetouch. Разновидни материјали за уметници - четки за сликање со кратки рачки на Умбрија работат добро со акварелот на Gouache -Opaque, но најдобро се користат со средни или потешки бои за вискозност. Уникатен опсег на форми и големини - без разлика дали ви треба голема четка за положување боја или четка за детали, ние нудиме импресивен избор на професионални четки за боја за да ги задоволиме сите ваши креативни потреби. Измиени четки за уметници - четки за боја на Умбрија се една од нашите најпопуларни серии за четки, бидејќи тие изгледаат убаво во вашето студио, се чувствуваат одлично во вашата рака и обезбедуваат уникатни карактеристики на перформанси. Синтетички влакна со врвови со врвови-овие четки за бои на уметници се направени со синтетички влакна со врвови. Еластичната коса не е толку тврда како природната влакна, но е поцврста од сад. Убави уметнички четки-Нашите повеќенаменски четки за бојадисување се навистина посебни со нивните длабоки рачки во боја на маслинка обложени со нашата силиконска завршница на Velvetouch.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат