.

.

Скитник Никел 1921-Д Сад Морган Долар Монета Копија Тип 127 За Дома Соба Канцеларија Декор

Скитник Никел 1921-Д Сад Морган Долар Монета Копија Тип 127 За Дома Соба Канцеларија Декор

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Материјал : Железо Позлатени Злато Нашата монета е точната големина на вистинскиот долар на слободата и изработена од вистински хеви метал за да се осигура дека се чувствува. Пакет : Секоја Монета Со Јасна Капсула За Монети. Употреба : Декорација На Домашна Канцеларија, Деловни и Празнични подароци, Одбележување На Колекцијата Природни Занаети. Почитувани, оваа стара Монета е направена Од Месинг; старата Монета е обложена со 925 сребро. Овој производ е рачно изработени занаети. Тоа не е сребрена монета за тргување, но вреди вашата постојана колекција. Спецификација : Материјал : сребрен процес на Обложување : Состојба На Леење : 100% Сосема Нов Висококвалитетен Дизајн : Тркалезни, Двојни Страни Почитувани, оваа стара Монета е направена од Месинг; старата Монета е обложена со 925 сребро. Овој производ е рачно изработени занаети. Тоа не е трговска Реплика Сребрена монета, но вреди вашата постојана колекција.Забелешка : 1 : Бидејќи Процесот На Мерење Е Чисто Мерење на Работата, Можете Да Ја Прифатите Грешката во Мерењето од 1-3мм Пред Да Ја Потврдите Нарачката И Наддавањето2 : Поради Разликата Во Различните Екрани На Екранот, Сликата Може Да Не Ја Одразува Вистинската Боја На Производот, Разбирање На Надежта, Благодарам Список За Пакување : 1 х Скитник Никел монета.

Карактеристики на предлогот

Material:
silver plated
Process:
Die Casting
Condition:
100% Brand New High Quality
Design:
Round,Double Sides
Dear, this old Coin is made of Brass; the old Coin is plated with 925 sterling silver. This product is handmade crafts. It is not a tradable Replica silver coin, but it is worth your permanent collection.:
Note:
1
2:
Due To The Difference In Different Display Screens, The Picture May Not Reflect The Actual Color Of The Product, Hope Understanding, Thank You
Packing List:
1 x Hobo Nickel Coin :

Купувачи како што избираат