.

.

Мајка Љубов Бебе Нега На Телото-Пелена Мелем и Бебе Рака &засилувач; Колено Мелем - Хербални Лекови За Вашето Бебе—USDA Органски &засилувач; Суровост Слободен

Мајка Љубов Бебе Нега На Телото-Пелена Мелем и Бебе Рака &засилувач; Колено Мелем - Хербални Лекови За Вашето Бебе—USDA Органски

DEN 800.00
Залиха
Достапно за нарачка

СМИРЕТЕ ГО СКИТНИКОТ НА БЕБЕТО : Органскиот Мелем за Пелени е клинички тестиран за иритација Овој природен крем за осип на пелена помага да се ублажи иритацијата на пелената и да се врати рамнотежата на квасецот со антифунгални и антибактериски билки. ПЛАТНЕНА ПЕЛЕНА БЕЗБЕДНА : Мелемот за пелени е без цинк оксид и нафта и е компатибилен со сите пелени. Крпа,за еднократна употреба—компостибилен-го именуваш!. ПОЛЗЕЊЕ БЕБЕ : вашето малечко ползи! Мелем за Раце И Колена за бебиња помага во смирување, обновување и заштита на рацете и колената. Овој мелем е натопен со моќни билки за борба против иритација и нема нафта и синтетички состојки. СПЕЦИЈАЛИЗИРАНА НЕГА : Бебињата доаѓаат во контакт со сосема нов свет кога ќе почнат да ползат, вклучително и надразнувачи на животната средина кои предизвикуваат акутни проблеми со кожата како црвени, чешачки и нежни дамки. ВРВЕН КВАЛИТЕТ : Овие билни мелеми СЕ Органски Сертифицирани ОД УСДА, Сертифицирани Без Суровост Со Скокање Зајаче и направени во САД со увезени состојки. Произведен во објект со соларна енергија, нула отпад. Мајчината љубов е сертифициран Б-Корп Во Сопственост на Жени кој се фокусира на еколошката и социјалната одржливост. Мајчинската љубов може да обезбеди само услуги на клиентите и да гарантира квалитет за производите што Ги продава Мајчината Љубов. Мелемот за пелени помага во ублажување на осипот на пелената и враќање на рамнотежата на квасецот. Овој органски мелем содржи антифунгални и антибактериски билки—корен од грозје Од Орегон и гума за џвакање од смирна. Овој мелем лесно се трие и брзо се апсорбира, дозволувајќи им на билките да ја завршат својата работа без да остават мрсни остатоци. Направени со растенија толку ефикасни што едноставно се срамат да можат да сменат пелена.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат