.

.

Gorgecraft 50 листови обоени сјајни сјајни картони хартија оригами хартија за занаетчиска хартија со ножици за кутија за завиткување на кутии за подароци DIY Puncher 9,8 × 9,8 ин

Gorgecraft 50 листови обоени сјајни сјајни картони хартија оригами хартија за занаетчиска хартија со ножици за кутија за завиткување

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

❤ [Пакетот вклучува] : Содржи 50 листови сјајна хартија оригами, мешани бои, со пластични ножици од не'рѓосувачки челик и АБС ❤ [големина] : хартија од оригами : ширина 9,78 инчи (248,5 мм), долга 9,80 инчи (249мм), дебелина од 0,01 инчи (0,2 мм), не'рѓосувачки челик и АБС пластични ножици : околу 13,5х6,2 см. ❤ [Висок квалитет] : Нашиот сјај за картички е изработен од висококвалитетна хартија, без киселини и лигнин, со мазна завршница што е лесна за намалување. ❤ [Уникатен дизајн] : Висококвалитетна хартија за картонска хартија, сјајната хартија се чувствува како шкурка, сјајот тешко се лупи. ❤ [Широка апликација] : Хартијата за сјај Оригами е одлична за уметноста на оригами, картички за одмор, Божиќни забави, декор за венчавки, декор за домови, завиткување на подароци, правење картички, училишни проекти и други употреби на празници. Спецификација на производот : Материјал : Големина на хартија : 9,78 инчи (248,5мм) широк, 9,80 инчи (249мм) долг уникатен дизајн : 1. Содржи 50 листови сјајно оригами хартија, мешани бои, со пластични ножици од не'рѓосувачки челик и АБС.

Карактеристики на предлогот

Material:
Paper
Size:
9.78 inch(248.5mm) wide, 9.80 inch(249mm) long
Unique Design:
1. Contains 50 sheets of glitter origami paper, mixed colors, with stainless steel & ABS plastic scissors.:
2. Our glitter card stock is made of high quality paper, free of acids and lignin, with a smooth finish that is easy to cut.:
3. High quality sparkly cardstock paper, the glitter paper feels like sandpaper, the glitter hardly peels off.:
4. Glitter origami paper is great for origami art, holiday cards, Christmas parties, wedding decor, home decor, gift wrapping, card making, school projects and other holiday uses. :

Купувачи како што избираат