.

.

30 парчиња железо на закрпи шарено шиење железо на лепенка симпатична chenille везени закрпи Апликации за закрпи за облека за ткаенини фармерки поправка на занает

30 парчиња железо на закрпи шарено шиење железо на лепенка симпатична chenille везени закрпи Апликации за закрпи за облека за ткаенини

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Широк спектар на употреба и замена : ќе добиете 30 парчиња закрпи за облека во 4 различни обрасци, вклучувајќи 12 лица за насмевка, 7 starsвезди 7 срца, 4 виножита, доволни за да ја задоволите вашата употреба, замена и споделување потреби Широка пригода : Можете да ги користите овие железо на закрпи за поправка на облека, или да ги прилагодите фармерките, кошулите, блузите, торбите за тота, капачињата, ранците, чанти, чевли и сè за да покажете свој личен стил, додадете повеќе исклучителни детали на вашите дома. Лесно за работа : Задниот дел од железо од виножито на лепенка е обложена со лепила мембрана, така што не само што можете да го шиете на облека, туку и да го железо, што го прави да се претвори од цврста во колоидна состојба и да го залепи на облека. Сигурен занаетчиство : Овие модели на Ченил железо на закрпи се изработени од материјал од ткаенина, закрпите се со лепило за топло топење на задниот дел, светло во боја и чисти во шема, кои се лесни за железо или шиење, ве молиме имајте предвид дека пластиката на задниот дел е лепак, не треба да го раскинувате, можете безбедно да ги користите според различни занаетчиски проекти. Совети за затоплување : Чувајте ја облеката сува и не прскајте вода на налепниците на ткаенината или облеката при пеглање. Ако налепницата за крпа се исклучи по одреден временски период или по миењето, тоа значи дека температурата на железо е премногу ниска за време на пеглање или времето за пеглање е премногу кратко. Карактеристики : Истражете ја забавата на DIY : закрпите за облека за капи може да се применат како практични материјали во вашите DIY проекти за правење своја облека, за да добиете не само карактеристична облека, туку и чувство за достигнување и многу забава за DIY.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат