.

.

Сензори за притисок на гуми на Yzhidianf 5pack 56029398AB за Chrysler 300, 433MHz TPMS сензор за Jeep, за Dodge Challenger Charger Durango Grand Caravan патување, за RAM 1500 2500 3500#560293998AAAA

Сензори за притисок на гуми на Yzhidianf 5pack 56029398AB за Chrysler 300, 433MHz TPMS сензор за Jeep, за Dodge Challenger Charger

DEN 764.80
Залиха
Достапно за нарачка

? 【Високо-технолошки интелигентен чип】 : 56029398 AB TPMS сензорот е изработен од оригинален чип за увоз со точен дизајн кој може да испрати притисок на гумите на компјутерот на одборот, за да се обезбеди безбедност на возилото ? 【Замена на префектот】 : Fit OE Број : 56029398 AB, 56029398 AA, 68142397 AA, 68241067 AB. Нашите TPM се 100% совршени компатибилни со : -dodge c/v 2012-2016, Challenger 2010-2022, Charger 2010-2022, Durango 2011-2015, Grand Caravan 2011-2020, Praily 2011-2020, за : -Ram 1500 2011-2013, 2500 2010-2013, 3500 2010-2013; За : -Jeep Wrangler 2014-2021, Grand Cherokee 2011-2015; За : -Фијат 500 2011-2019 500 E 2016 500 L 2014-2020; За : -Кризлер град за : -epип Вранглер 2014-2021, Гранд Чероки 2011-2015; За : -Фијат 500 2011-2019 500 E 2016 500 L 2014-2020; За : -Кризлер Таун и земја 2011-2016, 300 2014-2017. ? 【100% строга контрола на квалитетот】 : Земајќи го предвид квалитетот на производот, овој сензор TPMS TPMS претрпе ригорозно тестирање за да се обезбеди соодветна оперативна PAFOR : -Rameters до фабрички спецификации. ? 【Долг живот】 : Со највисок квалитет на материјали и напредна технологија TPMS, нашиот сензор за притисок на гумите има батерија со високи перформанси Freescale CR2032 и чип 900 KPa. Батеријата е направена да трае до 10 години нормална употреба и може да издржи 40 степени ниска температура, висока температура од 120 степени.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат