.

.

Растојанија на тркалото на Renn Motorsport со завртки компатибилни со BMW F10 F22 F30 F32 F80 F82 2 парчиња 12,5мм

Растојанија на тркалото на Renn Motorsport со завртки компатибилни со BMW F10 F22 F30 F32 F80 F82 2 парчиња 12,5мм

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

12мм компатибилен со растојанија на тркалото BMW со завртки F10 F22 F30 F32 F80 F82 Направено од 6061-T6 алуминиум, мала тежина и силен интегритет. Секој растојание е анодизиран за голема отпорност на абење и корозија на борбени надворешни елементи, како и галванска корозија. 2 парчиња растојанија од 12мм со 10 парчиња продолжени завртки на тркалото M14x1. Лесна инсталација. Растојанијата на Renn Motorsport се Hubcentric и се прават за да одговараат на BMW 72,5 mm тркала и тркала со шемата на завртките 5x120. Просторите на тркалата го преместуваат тркалото од центарот, ефикасно го прошируваат ставот на возилото и го спуштаат центарот на ролна. Оваа едноставна модификација ја зголемува страничната стабилност, што пак обезбедува подобрено ракување, поголема безбедност и секако елегантен стил што го баравте.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат