.

.

Werkweit кригла машина за топлински печат 2 во 1 Дигитална машина за печатење за пренесување на диблимација за чаша чаша DIY чаша машина за пренос на топлина со 2 прицврст?

Werkweit кригла машина за топлински печат 2 во 1 Дигитална машина за печатење за пренесување на диблимација за чаша чаша DIY

DEN 1230.24
Залиха
Достапно за нарачка

Machine Machine Machine Press Press Set】 Werkweit Mug Ture Press Machine Set вклучи една машина за печатење на топлина и една цилиндрична чаша прицврстување на чашата и една прицврстување за конусна чаша 17oz 【Параметри : 】 Опсег на температура : 0-400 ° F; Временски опсег : 0-999s; Фреквенција : 50-60 Hz; Номинален напон : 110 V; Оценета моќност : 1250 W. Со грижата за вашите потреби, нудиме две додатоци за чаши со различни спецификации во пакетот. 【Лесно работење】 Претстави ја соодветната температура и времето за предметот што ќе се обликува. Ставете во кригла, ја затвориле температурната рачка. Притиснете го извршниот клуч, температурата ќе ја постигне највисоката температура на греење, тогаш ќе има звук на навестување. Завршувањето е завршено. 【DIY вашиот сопственик чаша чаша】 За оние кои сакаат 3Д топлински печатење, ова е неопходна алатка. Можете да ги отпечатите вашите слики за миленичиња, фотографии од туристички сценографии и фотографии на луѓе на кригла за да направите своја уникатна чаша од кригла. Или можете да образложите сет чаши за вашите пријатели, наставници, loversубовници, оставете ги да ја почувствуваат вашата убов. 【Безгрижна услуга по продажбата】 Werkweit обезбедува пријателска услуга по продажбата. Ако оваа машина за топлински печат на кригла не ги исполнува вашите очекувања, или ако имате какви било прашања во врска со нашиот производ, слободно кажете ги и ние ќе дадеме се од себе за да ги решиме вашите проблеми. Што има во пакетот : Машината за печатење на топлина Прес-печатење x 1 11oz Цилиндрична чаша прицврстување x 1 17oz Конусна чаша прицврстување x 1 Параметри : Температурен опсег : 0-400 ° F Временски опсег : 0-999 S Фреквенција : 50-60 Hz Оценет напон : 110 V Оценета со моќност : 1250 W Добредојдовте во продавницата на Верквејт Верквејт е основана од група млади луѓе кои сакаат DIY, дизајн и мебел.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат