.

.

Гума лента Буна-Н, НБР, Буна, нитрил, голема јачина, 50а, дебелина од 3 мм x 6 во широк x 36 во долго

Гума лента Буна-Н, НБР, Буна, нитрил, голема јачина, 50а, дебелина од 3 мм x 6 во широк x 36 во долго

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 3мм, ширина : 6 ", должина : 36", Материјал : Буна-Н, боја : црна [Перформанси] Буна-Н работи добро со вода и благи хемикалии и има одлични физички својства што го прави тежок и издржлив. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 1.500 psi, издолжување : 280%, јачина на солза : 20 N/mm, комплет за компресија : 30%, густина : 1,35 g/cm3, Температурен опсег : -30 ° до 200 ° F, Спецификации Мет : Спецификации Мет : ASTM D2000 BF 510. [Различни уреди] Оваа формулација е посилна и потрајна од стандардната Буна-Н за побитни апликации. Самиот производ. Самиот производ. Оваа формулација е посилна и потрајна од стандардната Буна-Н за побитни апликации. Buna-N е идеален за масла, маснотии, горива и нафтени апликации. Исто така, работи добро со вода и благи хемикалии и има одлични физички својства што го прават тешки и издржливи.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат