.

.

Kessocco 24PCS M14X2.0 LUG NUT, 14x2.0 Замена на ореви за лавчиња на тркалото за 2004-2014 година Форд Ф-150, 2000-2014 Форд Експедиција, 13/16 ХЕКС 2,2 инчен хром хром фабрички стил на големи ореви

Kessocco 24PCS M14X2.0 LUG NUT, 14x2.0 Замена на ореви за лавчиња на тркалото за 2004-2014 година Форд Ф-150, 2000-2014 Форд Експедиција,

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Подготовка : Lugnuts на тркалото компатибилни со 2004-2014 Ford F-150, 2000-2014 Ford Expedition Ве молиме, не заборавајте да ја потврдите годината/направете/моделот правилно применливи информации пред да нарачате. Спецификација на големината : 21мм 13/16 хексадецимален, меч на нишки, конусна/конусна седиште, должина од 55мм (2,2 "), ширина од 21мм (0,83"), количина 24 парчиња. Материјал со висок квалитет : Нашите ореви со хромирани капаци со употреба на CNC машиниран челик со висока јачина, термичка третирана, мулти-облога, отпорност на 'рѓосаност и соблечена отпорност, висока прецизност и издржливост, долг животен век на услугата. Карактеристики : Дизајн со едно парче во споредба со другите дво-парчиња дизајн, отпорност на пукање и го прават естетски пријатно, додека обезбедувате безбедно возење. Овие ореви на хромирани тркала имаат голема сигурност, стабилни перформанси, лесни за инсталирање и ракување. Најдобро задоволство на клиентите : Довербата доаѓа од високите стандарди за квалитет и нашата постојана потрага по совршенство. Ако имате какви било прашања, оставете ни порака. Willе се справиме со тоа на време. Ако има проблем со квалитетот, ветуваме дека ќе замениме или усвоиме серија решенија за вашето задоволство. 24pcs 14x2 OEM/Ack Lug Nuts. 24pcs 14x2 OEM/Ack Lug Nuts. Подмодели - (FX2 FX4 Harley-Davidson Edition King Ranch Lariat Platinum Stx Svt Raptor на 60-годишното издание XL XLT). Подмодели - (база Еди Бауер Ел Еди Бауер Ел Кинг Ранч Ел ограничен ел XL ел XLT Funkmaster Flex Edition King Ranch Limited XL XLT XLT Sport). Подмодели - (Base Sport Leciation L Ultimate Limited Ultimate). Проверете ги столпчињата за тркала. Бидете сигурни дека столпчињата се tignt и безбедни и сите нишки се неоштетени. Поставете го тркалото на навои, осигурувајќи се дека е целосно седи на површината за монтирање.

Карактеристики на предлогот

21mm 13/16 Hex, M14 x 2.0 Thread Pitch, Conical/Cone Seat, 55mm(2.2) Length, 21mm(0.83) Width, Quantity 24 PCS. :

Купувачи како што избираат