.

.

Умки месинг плоча 99,9% бакарна Cu метална плоча со фолија Т2 висока чистота метална фолија, 300х1000мм, дебелина од 0,1 мм метална фолија

Умки месинг плоча 99,9% бакарна Cu метална плоча со фолија Т2 висока чистота метална фолија, 300х1000мм, дебелина од 0,1 мм метална фолија

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Пакетот содржи : Вклучена е бакарна плоча од 1 парчиња Материјал : Направено од бакар, зачувување на топлина, изолација на топлина. 1 x 300mm x 1000мм. Погодно за : Добро во заварувањето и маснотијата. Месинг лист може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн. Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра машинска обработка што може да издржи опис на топла и ладна обработка на притисок.2mml должина : 1000mmfeature : Тенката плоча главно се користи за занишање, алатки за сечење и разни прецизни делови. Листот има добри механички својства, термопластичност и добра обработливост, е лесен за заварување, има, но е склон на пукнатини. Се користат за делови од оптоварување направени од различни стресови со длабоки цртање и свиткување, како што се иглички, занитки, мијалници, ореви, спроводници, извори на барометар, екрани, делови од радијатор, итн. Мост чип, мемориски чип, мемориски чип и картички за картички, тврда чиплет и разни компјутерски електронски чипови за помошна дисипација на топлина.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат