.

.

Повлечете ја жицата со ланец, тотално затворен ланец за влечење со низок шум, најлон 66 синџири за пресврт, за машина за гравура CNC машинска алатка роботска рака

Повлечете ја жицата со ланец, тотално затворен ланец за влечење со низок шум, најлон 66 синџири за пресврт, за машина за гравура

DEN 457.44
Залиха
Достапно за нарачка

Материјал со висок квалитет : Оваа целосно затворена линија за влечење е изработена од висококвалитетен најлон 66 материјал, кој е силен и издржлив, отпорен на ниска температура -25 ° и висока температура од 100 °, стабилна и издржлива, професионално произведена, со голема сигурност и Долг сервисен живот Стабилна изведба : Оваа целосно затворена линија за влечење е отпорна на абење, отпорни на лизгање, ниска фреквенција и голема брзина. Површината на влечењето е мазна и цврста, намалувајќи ја отпорноста и триењето со душникот, нискиот шум, континуираното движење со голема брзина, високата ефикасност и стабилните перформанси, за да можете да ги користите со доверба. Бесплатно расклопување : Оваа целосно затворена линија за влечење има 0,7 метри од која било должина што може да се расклопи и комбинира за да се задоволат работните потреби. Точен избор на материјал, точна обработка и значително продолжен живот на услугата на производи. Опсег на примена : Оваа целосно затворена линија за влечење е изградена со строги стандарди за контрола на квалитетот, со едноставна структура и многу пријателски расположен кон почетниците. Главно е погоден за машина за гравирање CNC машини со раце, професионални додатоци за заштита на кабел. Информации за производот : Овој производ вклучува целосно затворена линија за влечење*1, има 9 различни големини на сериите D20 за да изберете, ниска серија на бучава, да ја направи работната околина потивок, може да ги задоволи вашите различни работни потреби, квалитет и безбедност, можете да купите со доверба. Материјал со висок квалитет : Оваа целосно затворена линија за влечење е изработена од висококвалитетен најлон 66 материјал, кој е силен и издржлив, отпорен на ниска температура -25 ° и висока температура од 100 °, стабилна и издржлива, професионално произведена, со голема сигурност и Долг сервисен живот. Стабилна изведба : Оваа целосно затворена линија за влечење е отпорна на абење, отпорни на лизгање, ниска фреквенција и голема брзина. Површината на влечењето е мазна и цврста, намалувајќи ја отпорноста и триењето со душникот, нискиот шум, континуираното движење со голема брзина, високата ефикасност и стабилните перформанси, за да можете да ги користите со доверба. Бесплатно расклопување : Оваа целосно затворена линија за влечење има 0,7 метри од која било должина што може да се расклопи и комбинира за да се задоволат работните потреби. Точен избор на материјал, точна обработка и значително продолжен живот на услугата на производи. Опсег на примена : Оваа целосно затворена линија за влечење е изградена со строги стандарди за контрола на квалитетот, со едноставна структура и многу пријателски расположен кон почетниците.

Карактеристики на предлогот

Item Type:
Drag Chain
Material:
Nylon 66
Application:
Suitable for engraving machine, CNC machine tool, mechanical arm, professional cable protection accessories
Series:
Low noise series
Length:
Approx. 0.7meter / 2.3ft(detachable assembly of any length)
Working Temperature:
- 25 ~ 100 ℃Model (inner height x inner width / mm)(approx.)Outer height x outer width / mm(approx.)Turning radius / R (mm)(approx.)Joint length / mm(approx.)Pitch / mm(approx.)  D20x2535 x 39mm / 1.4 x 1.5in55mm / 2.2in,
75mm / 3in, :
100mm / 3.9in,:
125mm / 4.9in,:
150mm / 5.9in,:
200mm / 7.9in:
50mm / 2in33.5mm / 1.3in D20x3835 x 52mm / 1.4 x 2in55mm / 2.2in,:
75mm / 3in, :
100mm / 3.9in,:
125mm / 4.9in,:
150mm / 5.9in,:
200mm / 7.10in:
50mm / 3in33.5mm / 1.4in D20x5035 x 64mm / 1.4 x 2.5in55mm / 2.2in,:
75mm / 3in, :
100mm / 3.9in,:
125mm / 4.9in,:
150mm / 5.9in,:
200mm / 7.9in:
50mm / 4in33.5mm / 1.5in D20x5735 x 71mm / 1.4 x 2.8in55mm / 2.2in,:
75mm / 3in, :
100mm / 3.9in,:
125mm / 4.9in,:
150mm / 5.9in,:
200mm / 7.9in50mm / 5in33.5mm / 1.6in D20x6735 x 74mm / 1.4 x 2.9in55mm / 2.2in,:
75mm / 3in, :
100mm / 3.9in,:
125mm / 4.9in,:
150mm / 5.9in,:
200mm / 7.9in50mm / 6in33.5mm / 1.7in D20x7535 x 89mm / 1.4 x 3.5in55mm / 2.2in,:
75mm / 3in, :
100mm / 3.9in,:
125mm / 4.9in,:
150mm / 5.9in,:
200mm / 7.9in50mm / 7in33.5mm / 1.8in D20x7735 x 91mm / 1.4 x 3.6in55mm / 2.2in,:
75mm / 3in, :
100mm / 3.9in,:
125mm / 4.9in,:
150mm / 5.9in,:
200mm / 7.9in50mm / 8in33.5mm / 1.9in D20x10035 x 114mm / 1.4 x 4.5in55mm / 2.2in,:
75mm / 3in, :
100mm / 3.9in,:
125mm / 4.9in,:
150mm / 5.9in,:
Package List:
1 x Drag Chain

Купувачи како што избираат