.

.

Термоспој, Термоспој Од Типот М8 Термоспој Сензори За Температура, Сонда Од Нерѓосувачки Челик , Термоспој, Сензори За Температура

Термоспој, Термоспој Од Типот М8 Термоспој Сензори За Температура, Сонда Од Нерѓосувачки Челик , Термоспој, Сензори За Температура

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Термоспојот е отпорен на висока температура, која се движи од 0 до 400 Сензорот за термоспој има брза брзина на одговор и стабилни перформанси. Висококвалитетните терминални конектори обезбедуваат удобно и стабилно поврзување. Сондата со дијаметар од 5 мм е многу чувствителна и може брзо да ја почувствува температурата. Висококвалитетните терминални конектори обезбедуваат удобно и стабилно поврзување. Спецификација : Должина На Кабелот : 1 м, 2 м, 3 м, 4 м, 5 м (По Избор) Тип : К Дијаметар На Навој на Завртката : 8мм / 0,3 Во Должина На Сондата : 150мм / 5,9 Во Дијаметар На Сондата : 5мм / 0,2 Во Конектор : 2 парчиња (сината е негативна, црвената е позитивна) Температурен Опсег : 0~400 Тежина : 39гр~86гр / 1,4 мл~3оз (прибл.) Пакет листа : 1 * Термоспој.

Карактеристики на предлогот

Cable Length:
1 m, 2 m, 3 m, 4 m, 5 m (Optional)
Type:
K
Screw Thread Diameter:
8mm / 0.3in
Probe Length:
150mm / 5.9in
Probe Diameter:
5mm / 0.2in
Connector:
2pcs (blue is negative, red is positive)
Temperature Range:
0~400
Weight:
39g~86g / 1.4oz~3oz (approx.)
Package list:
1 * Thermocouple :

Купувачи како што избираат