.

.

Бенџаминс Доенчиња Грип Вода 120мл

Бенџаминс Доенчиња Грип Вода 120мл

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Природната вода за држење безбедно и брзо ги ублажува гасовите и стомачните непријатности на бебето поврзани со колика, икање, никнување на забите и општа гужва Безбедна и ефикасна течна формула е направена со органски анасон и ѓумбир; не е потребно ладење по отворањето. Без вештачки бои/вкусови, глутен, млечни производи или соја; без алкохол, парабени или груби хемикалии; БЕЗ нафта; 100% вегетаријанска и веганска. Доенчињата зафаќаат вода, за олеснување на непријатноста предизвикана од никнување на забите и варење на киселина. Бенџамин Грип Водата е високо ефикасен хербален додаток кој ја олеснува непријатноста од гасови и стомак често поврзана со колика и икање*. Тоа е безбедна и нежна формула која е подобра за бебињата и поприродна од многу лекови. Оваа вода за грип за бебиња, исто така, не содржи глутен, така што нема грижа за алергиска реакција поврзана со глутен. Безбеден е за новороденчиња и е идеален за употреба за деца од сите возрасти. Содржи состојки како ѓумбир и анасон за кои е познато дека ја олеснуваат дигестивната непријатност.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат