.

.

Raybestos R-Линија Замена Повторно Произведени Пред Диск Сопирачка Дебеломер За Одберете 2008-2011 Форд Фокус Модел Години

Raybestos R-Линија Замена Повторно Произведени Пред Диск Сопирачка Дебеломер За Одберете 2008-2011 Форд Фокус Модел Години

DEN 2168.96
Залиха
Достапно за нарачка

ПРЕМИУМ ОДДЕЛЕНИЕ : Дебеломерните Диск Сопирачки Raybestos R-Line се дизајнирани да обезбедат безбедни перформанси без истекување СПЕЦИФИКАЦИИ ЗА ОЕ : Прецизност дизајнирана да ги исполни или надмине перформансите и издржливоста на ОЕ, обезбедувајќи заштеда на време, непроблематична инсталација. ПОВТОРНО ПРОИЗВЕДЕНИ : Заптивки, чизми, завртки за крварење и о-прстени се заменуваат за да се гарантираат перформанси без истекување; вклучени се гумени компоненти ЕПДМ70 за супериорна отпорност на топлина, перформанси и издржливост. РИГОРОЗНО ТЕСТИРАНО : Тестирано за екстремен притисок, циклична издржливост при екстремни температури, повлекување на клипот, поместување на течноста и преостанат вртежен момент на влечење и отпорност на стареење и деградација на гума. ВОЗИЛО ОДГОВАРА : Форд Фокус 2008-2011. ДЕБЕЛОМЕР И ДРЖАЧ ЗА СОПИРАЧКИТЕ. Raybestos RC11966 R-Линија Замена Повторно Произведени Пред Диск Сопирачките Клешти се дизајнирани да испорача безбедно, протекување-бесплатни перформанси. Одликувајќи се со дизајн и спецификации што одговараат НА ОЕ, овие преработени полу-натоварени дебеломер вклучуваат ГУМЕНИ компоненти ЕПДМ70 за супериорна отпорност на топлина, перформанси и издржливост. Заптивките, чизмите, завртките за крварење и о-прстените се заменуваат за да се гарантираат перформанси без истекување, а вклучени се и претходно подмачкани иглички за водење кои помагаат при инсталацијата.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат