.

.

Сензор за монитор на притисок на гумите Lyqfff 315MHz TPMS, за Toyota Camry Tacoma Avalon, 42607 06030 42607 48010 42607 0E020 PMV C015

Сензор за монитор на притисок на гумите Lyqfff 315MHz TPMS, за Toyota Camry Tacoma Avalon, 42607 06030 42607 48010 42607 0E020 PMV C015

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Сензорот за автомобили TPMS е изработен од премиум пластичен и метален материјал, здрав, не е лесен за стареење и отпорен на абразија, ист процес како ОЕ за да се обезбеди веродостојноста на TPMS, durabilitiy Лесен за инсталирање, издржлив, инженерски од висококвалитетни материјали за подобрување на сигурноста и издржливоста. Уникатниот дизајн на вентилот за соопштение за печатот ја олеснува замената на рачниот сензор. Исто така, тоа овозможува лесно отстранување на стеблото од главата на сензорот и лесно програмирано безжично дури и кога тие веќе се монтирани на тркалото. Максималната јачина на сигналот на сензорот им овозможува на сензорите лесно да се програмираат безжично дури и кога веќе се монтирани на тркалото. Покрај тоа, уникатниот дизајн на вентилот за соопштение за печатот ја олеснува замената на рачниот сензор. Воздушен вентил со висока прецизност за да се спречи истекување на воздухот, одделение за автомобилска батерија за да се исполнат тешките временски услови. Заменливиот алуминиумски вентил стебло е анодизирано за отпорност на корозија. Робусниот дизајн на стебла за прицврстување на стеблата овозможува прилагодување на аголот од 0-35 степени за да одговара на сите типови тркала. Материјал : ОригиналенОеем : 42607-06030 MHz : 315 MHzother Дел Број : 426070 E020/PMVC015 Feature : Висок квалитет и добра работа. Стабилна изведба и висока сигурност. Просечен проток на гуми и зголемување на безбедноста во сообраќајот, во сообраќајот, во сообраќајот, во сообраќајот, во сообраќајот, во врска со безбедноста на сообраќајот Олабавете ја гумата : Извадете го капачето на вентилот и јадрото и отклонете ја гумата. Исцрпете ја гумата : Затегнете ја гумата на менувачот на гумите и прилагодете го вентилот во 1 часот во однос на главата за раздвојување на гумите.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат