.

.

Класични уши на 3М Е-А-Р, зачувување на слухот 312-1080 во Еконопак

Класични уши на 3М Е-А-Р, зачувување на слухот 312-1080 во Еконопак

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Класичните уши со е-А-Р Е-А-Р го поставија стандардот во заштитата на слухот како први ушни уши во светот Бавното закрепнување, пената со низок притисок се во согласност со обликот на ушниот канал за засилена удобност и абење. Отпорни на влага-HELPs одржуваат доследно време на експанзија, дури и во влажни околини. Оценка за намалување на бучавата (NRR) 29 d B. Отпорен на пламен - важен за потенцијални ситуации на блиц на лакот и за размислувања за складирање. Класичните уши со е-А-Р Е-А-Р го поставија стандардот во заштитата на слухот како први ушни уши во светот. Бавното закрепнување, пената со низок притисок се во согласност со обликот на ушниот канал за засилена удобност и абење. Отпорни на влага-HELPs одржуваат доследно време на експанзија, дури и во влажни околини. Оценка за намалување на бучавата (NRR) 29 d B. Отпорен на пламен - важен за потенцијални ситуации на блиц на лакот и за размислувања за складирање. Опис на производот 3М Е-А-Р Класик Необработените уши го поставуваат стандардот во заштитата на слухот како први ушни уши во светот. Конструирани од пена со бавно закрепнување, овие уши за еднократна употреба се уникатно отпорни на влага. Од производителот, ушите на ушите на пената 3 M ™ E-A-R ™ беа првите уши во светот и сè уште се едно од најчесто користените ушни приклучоци денес. Овие ушни приклучоци се доволно вкочанети кога се компресираат за да го олеснат вклопувањето, но сепак доволно меки за да бидат удобни во увото за продолжено абење. Бавно закрепнување, пена со низок притисок се вклопува во бучава за да создаде бариера за бучава што помага во заштитата на слухот од гласни звуци. Светло жолта боја им овозможува на супервизорите да спроведат брзи проверки за усогласеност со визуелна слух. Препорачаните апликации вклучуваат чипс, длето, дупчење, операции на печки, мелење, операции со тешка опрема, машинска обработка, истурање/леење, прицврстување на електрична енергија, занишање, пескарење, пила и заварување. Овие ушни приклучоци најчесто се користат во следниве индустрии : земјоделство, автомобилски, хемикалии, градежништво, општо производство, здравствена заштита, нафта и гас и фармацевтски производи. Овие редовни уши со големина удобно одговараат на повеќето луѓе. Овие ушни приклучоци имаат рејтинг за намалување на бучавата (NRR) од 29 d B, CSA Class Al. Овие ушни приклучоци се тест компатибилни со системот за валидација 3 M ™ E-A-RFIT ™.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат