.

.

49мм 58мм 67мм 49мм 52мм 72мм 55мм 62мм Камера на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на кап

49мм 58мм 67мм 49мм 52мм 72мм 55мм 62мм Камера на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на

DEN 110.08
Залиха
Достапно за нарачка

Ве молиме, проверете ја големината на низата на леќите на вашата камера пред да нарачате Големината на конецот на леќата на вашата камера ќе биде обележана некаде на леќите за леќи или ќе се отпечати под капачето на леќата. Овој број секогаш се одвива со симбол „φ“ (дијаметар). На пример : φ67 = 67мм големина на низата на леќи. Специјален дизајн на леќи за дизајн што ги задржува леќите 100% запечатени кога се монтираат дури и има дупка на него за поводник за чувари на капа. Поводот за капаче на леќи е уредно прикачен во дупката со капа, наместо на други грди и лесно паѓа од држачот на леќите на предниот лепило. Дизајнот на центарот за прицврстување на центарот овозможува лесно прицврстување и отстранување, дури и со аспиратор за леќи. Навистина премија за премија за квалитет на леќи за да ги заштитите леќите од вода, прашина, гребнатини и загуби. Идеално универзално покритие за леќи за замена за камери за канони, Nikon, Sony итн. Совети : 1) Поволникот за чувари на капачето не се прикачени на облогата на леќи. 2) За леќи од 18-105мм од 18-105мм, изберете со големина од 67мм, за леќи на Nikon 18-105mm, ве молиме изберете со големина од 67мм. Ве молиме, не двоумете се да не контактирате преку системот за пораки, ако во кое било време не сте целосно задоволни со вашето купено, ние ние 'Llе ви обезбеди задоволително решение. Ве молиме, проверете ја големината на низата на леќите на вашата камера пред да нарачате. Големината на конецот на леќата на вашата камера ќе биде обележана некаде на леќите за леќи или ќе се отпечати под капачето на леќата. Овој број секогаш се одвива со симбол „φ“ (дијаметар). На пример : φ67 = 67мм големина на низата на леќи. Специјален дизајн на леќи за дизајн што ги задржува леќите 100% запечатени кога се монтираат дури и има дупка на него за поводник за чувари на капа. Поводот за капаче на леќи е уредно прикачен во дупката со капа, наместо на други грди и лесно паѓа од држачот на леќите на предниот лепило. Дизајнот на центарот за прицврстување на центарот овозможува лесно прицврстување и отстранување, дури и со аспиратор за леќи. Навистина премија за премија за квалитет на леќи за да ги заштитите леќите од вода, прашина, гребнатини и загуби. Идеално универзално покритие за леќи за замена за камери за канони, Nikon, Sony итн. Совети : 1) Поволникот за чувари на капачето не се прикачени на облогата на леќи.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат