.

.

1M RJ11 до RJ45 Кабел RJ11 до RJ45 Кабел Телефонски кабел RJ11 6P4C до RJ45 8P8C Конектор за приклучок за приклучок за фиксни телефонски телефон

1M RJ11 до RJ45 Кабел RJ11 до RJ45 Кабел Телефонски кабел RJ11 6P4C до RJ45 8P8C Конектор за приклучок за приклучок за фиксни телефонски телефон

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

Тип на конектори - 6 RJ11 6 P4 C до RJ45 8 P8 C Телефонски кабел за приклучок за приклучок; Должина : 1 метар / 3,3 стапки Обезбедување на квалитет - Телефонските кабли кои доаѓаат во куќа и внатре во wallидниот панел се Етернет, но wallидните приклучоци се стандардни телефонски кабли. За да се користи услугата DSL, потребно е да се претвори дојдовниот сигнал од Етернет во телефонски приклучок. Ви овозможуваат да користите едниот крај на кабелот (RJ11,6p4c) за да го поврзете Splitter ADSL, за да може да се инсталира помеѓу аналогните уреди (како што се телефони или аналогни модеми) и обична линија за стари телефонски услуги (POTS). Со нивниот постоечки телефон ( Уреди за саксии), исто така може да се користи за машини за факс, машини за одговарање. Белешка : Кабелот RJ45 не може да го вметне на монтирање на wallидот RJ11. Инсталација : За телефоните поставени со wallидови, кабелот е во форма на плоча обесена на стандардната wallидна монтажа, на која телефонот виси за возврат. RJ45 најмногу се користи со кабли на Етернет додека RJ11 во поврзувањето на телефонските единици. RJ45 има 8 жици внатре додека RJ11 има 4 жици. RJ45 е поголема во големина од RJ11. Не можете да го вклучите конекторот RJ45 кабел во интерфејс RJ11/порта/слот, сепак можете да го направите спротивното (треба да избегнете да го правите тоа, бидејќи може да ја оштети портата RJ45). Главната разлика помеѓу овие две е нивната вистинска употреба.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат