.

.

Сет на цветно есенцијално масло, чисти и природни есенцијални масла, роза, цреша, лаванда, градинарија, ylang ylang, камилица, есенцијални масла за дифузер на ароматерапи

Сет на цветно есенцијално масло, чисти и природни есенцијални масла, роза, цреша, лаванда, градинарија, ylang ylang, камилица, есенцијални масла

DEN 223.20
Залиха
Достапно за нарачка

Нашиот сет за есенцијално масло за цвеќиња за есенцијално масло содржи шест различни есенцијални масла со прекрасни цветни ароми, вклучувајќи цреша, Гарденја, Роуз, Иланг Иланг, лаванда и есенцијално масло од камилица Сите наши цветни есенцијални масла се извлечени од растенијата. Секое масло носи различни карактеристики на растението од кое е добиено. Цветни есенцијални масла нудат букет нежен мирис од вашите омилени цути. Тие доаѓаат со низа моќни чувствуваат добри придобивки. Секој поединечен избор доаѓа во шише од 10 мл, што ви нуди можност да примерите различни флорали. Ова е една од нашите омилени колекции и е одличен избор ако сакате да започнете да експериментирате со мешање. Секогаш започнете со високо квалитетни есенцијални масла. Можете да направите свој сапун, правење свеќи, дифузер за трска, спреј за соба, дифузер за автомобили или овлажнител. Секое есенцијално масло може да се користи самостојно или да се меша за да се создаде омилена арома.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат