.

.

Битс за челични дупки 4PCS CONERSINK дебарирање на вежба за вежбање, постави метални метални дупки од не'рѓосувачки челик, пила за сечење на секач за напојување, алатка за

Битс за челични дупки 4PCS CONERSINK дебарирање на вежба за вежбање, постави метални метални дупки од не'рѓосувачки челик, пила за сечење

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

Опсег на обработка : За резба/сечење/гравирање/мелење/скулптура/скулптури во материјали како MDF, ABS, PVC, акрилик, најлон, смола, пластика, табла за густина, дрво, иверица, тврдо дрво итн Идеално за тро-димензионално скулптури, Површинска обработка, 3Д скулптури за олеснување, итн. Овој сет на алатки за броење и дебагирање на 4 парчиња е идеален за брзо и лесно сечење преку метал, дрво и пластика. Идеално за дупчење во метал, дрво и пластика. Опсег на обработка : За резба/сечење/гравирање/мелење/скулптура/скулптури во материјали како MDF, ABS, PVC, акрилик, најлон, смола, пластика, табла за густина, дрво, иверица, тврдо дрво итн. Идеално за тро-димензионално скулптури, Површинска обработка, 3Д скулптури за олеснување, итн. Овој сет на алатки за броење и дебагирање на 4 парчиња е идеален за брзо и лесно сечење преку метал, дрво и пластика. Идеално за дупчење во метал, дрво и пластика. Советот за брзина ја намалува Walking Specification : Color : Silvermaterial : Speed ​​Steel 4241 Size (четири тип) : 2-5 mm, 5-10mm, 10-15 mm, 15-20m2-5mm должина : Chamfer 2 mm-5 mm дупка, дијаметар на рачката 6 mm , дијаметар на главата 9,7 mm5-10mm должина : комофер 5-10 mm опсег на дупка, дијаметар на рачката 8 mm, дијаметар на главата14 mm 10-15 mm должина : Chamfer 10 mm -15 mm радиус на дупки, дијаметар на рачката 10 mm, дијаметар на главата 21 mm15- Должина од 20мм : Шефер 15 мм -20 мм дупка, дијаметар на рачката 12 мм, дијаметар на главата 28 мм пакет Вклучен : 4pcs x бројачи и алатка за дебагирање*Забелешки : Не вклучува кутија или пакување на мало (ставката ќе биде завиткана безбедно во меурчиња).

Карактеристики на предлогот

Color:
silver
Material:
High speed steel 4241
Size(four type):
2-5mm,5-10mm, 10-15 mm, 15-20mm
2-5mm length:
chamfer 2 MM-5 MM hole,handle diameter 6 MM, head diameter 9.7 MM
5-10mm length:
chamfer 5-10 mm range of hole, handle diameter 8 mm, head diameter14 mm
10-15mm length:
chamfer 10 mm -15 mm radius of holes, handle diameter10 mm, head diameter 21 mm
15-20mm length:
chamfer 15 mm -20 mm hole, handle diameter 12 mm, head diameter 28 mm
Package Included:
4PCS x Countersink and Deburring Tool:
*Remarks:
NOT include box or retail packing (Item will be wrapped safely in bubble envelop).
Perfect for DIY projects and household maintenance and repair. :

Купувачи како што избираат