.

.

Нараквици од абосон нитрил, нараквици од 8 мил

Нараквици од абосон нитрил, нараквици од 8 мил

DEN 2879.84
Залиха
Достапно за нарачка

Нитрил Повлечете го затворањето. 100% без латекс : нитрилни нараквици се погодни за секого, вклучително и оние со алергии на кожата или алергии на латекс и протеини. Тие ги штитат вашите раце од повреди и мрсни ситуации без да предизвикаат непријатност. Нашите ракавици нудат хемиска отпорност, отпорност на солзи, електрична отпорност и се еколошки. Подебела и побезбедна : Со дебелина на прстот од 8 мил, нашите ракавици се посилни и подебели од редовните нараквици. Тие обезбедуваат зголемена тактилна чувствителност и одлична тактичност, овозможувајќи ви со леснотија да ги допирате екраните или опремата за мобилни телефони. Идеално и за домашна и за работа. Нашите индустриски нараквици имаат подигната дијамантска текстура за исклучителен зафат. Удобно вклопување : Изберете од 4 големини со повикување на нашата табела со големина за да најдете совршено вклопување за вас. Нашите нараквици се изработени од високо-степени, висококвалитетни материјали со одлична еластичност, овозможувајќи проширување и истегнување без да се кине. Разновидна и повеќенаменска : Совршена за сликање, производство, водовод, механика/авто -поправка, промени во нафтата, џиторијални услуги и многу други индустриски апликации. Се разбира, можете да ги користите и за чистење дома или да ја градите вашата градина. Лесен за употреба и носење : нараквиците со дијамантска текстура се најсилната форма на гумени нараквици, супериорни во однос на пластичните, винил или латекс нараквици. Нашите ракавици доаѓаат во удобен дизајн на картони за влечење со 100 пакувања по кутија, што ги прави лесни за употреба и носење. Повлечете го затворањето. 100% без латекс : нитрилни нараквици се погодни за секого, вклучително и оние со алергии на кожата или алергии на латекс и протеини. Тие ги штитат вашите раце од повреди и мрсни ситуации без да предизвикаат непријатност. Нашите ракавици нудат хемиска отпорност, отпорност на солзи, електрична отпорност и се еколошки. Подебела и побезбедна : Со дебелина на прстот од 8 мил, нашите ракавици се посилни и подебели од редовните нараквици. Тие обезбедуваат зголемена тактилна чувствителност и одлична тактичност, овозможувајќи ви со леснотија да ги допирате екраните или опремата за мобилни телефони. Идеално и за домашна и за работа. Нашите индустриски нараквици имаат подигната дијамантска текстура за исклучителен зафат. Удобно вклопување : Изберете од 4 големини со повикување на нашата табела со големина за да најдете совршено вклопување за вас.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат