.

.

TCG30 серии Arc Flash Flase Shield со A5 адаптери

TCG30 серии Arc Flash Flase Shield со A5 адаптери

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Ги исполнува и ги надминува стандардите NFPA 70 E PPE категорија 2 и има рејтинг на АТПВ од 30 кал/cm2 Шилд направен од издржлив поликарбонат отпорен на гребење кој има антифог облога. Дарежлива вклопување за максимална удобност при вршење на задачи за електрична работа. Направено во САД. Ги исполнува и ги надминува стандардите NFPA 70 E PPE категорија 2 и има рејтинг на АТПВ од 30 кал/cm2. Шилд направен од издржлив поликарбонат отпорен на гребење кој има антифог облога. Дарежлива вклопување за максимална удобност при вршење на задачи за електрична работа. Направено во САД. TCG Series Arc Flash Flash Shield ги исполнува или ги надминува стандардите NFPA 70 E PPE категорија 2 и има рејтинг на АТПВ од 30 Cal/CM2.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат