.

.

Пронаоѓач на рачни LED вени, гледач на инфрацрвени вени со жолто светло, USB -преобразувачки инфрацрвен венски гледач Трансилуминатор за луѓе од сите возрасти

Пронаоѓач на рачни LED вени, гледач на инфрацрвени вени со жолто светло, USB -преобразувачки инфрацрвен венски гледач Трансилуминатор

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Нашата венска светлина за проценка на васкуларна пункција на лицето директно прикажува крвни садови на површината на кожата, обезбедувајќи појасен поглед на вените Овој пронаоѓач на вени за IV пристап е компактен и погоден за дома, болница, детска клиника, амбулантски центар, лабораториски и старечки дом, итн. Овој пронаоѓач на вени на крв е погоден за испитување на рачна вена на луѓе од сите возрасти, новороденчиња од 1 до 10 години Стари, дебели луѓе, луѓе со едеми, пациенти со карцином, нормални пациенти, итн. Овој пронаоѓач на инфрацрвени вени усвојува хуманизиран дизајн и може да се управува со едната рака, што е погодно и заштеда на трудот и има силна практичност. Оваа светлина за пронаоѓач на вени има вградена во полимерна литиумска батерија со до 8 часа траење на батеријата, што е енергетско ефикасно и доаѓа со USB кабел за лесно полнење. 1 x LED светлина на вената. Прирачник за корисник 1 x. Големина на производот : приближно. 153 x 45 x 20mm / 6 x 1,8 x 0,8in. Вграден во батерија : Полимерна литиумска батерија 800m Ah (вклучително и батерија). Извор на светлина : жолта светлина. Материјал : Абс. Употреба : Пребарување на крвни садови во вените. Метод на полнење : USB. Тежина : приближно. Детектор на вени : Нашата венска светлина за проценка на васкуларна пункција на лицето директно прикажува крвни садови на површината на кожата, обезбедувајќи појасен поглед на вените. Применливи сценарија : Овој пронаоѓач на вени за IV пристап е компактен и погоден за дома, болница, детска клиника, амбулантски центар, лабораториски и старечки дом, итн. Применливи луѓе : Овој пронаоѓач на крвни вени е погоден за испитување на рачна вена на луѓе од сите возрасти, infants from 1 to 10 years old, obese people, edema people, patients, normal patients, etc. SIMPLE OPERATION : This vein finder for iv access adopts humanized design and can be operated with one hand, which is convenient and labor saving, and has силна практичност.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат