.

.

Pegboard Wall Tiles Organizer - Control Control Modular Galvanized Steel Pegboard Tiling Set - четири 12 -инчни високи x 16 -инчни широки плочи за складирање на плочи за складирање на плочи - лесни за инсталирањ?

Pegboard Wall Tiles Organizer - Control Control Modular Galvanized Steel Pegboard Tiling Set - четири 12 -инчни високи x 16 -инчни

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Лесно за инсталирање на модуларна табла : Наредете рамо до рамо, од горе до дно или на одделни локации Систем за контрола на wallидот што може да се прошири : Додаток со панели и додатоци за контрола на brandидот за контрола на wallидот. Прифаќа тркалезни штипки и залепени штипки : прифаќа 1/4-во тркалезни штипки и сите куки за шипки за контрола на wallидот. Направено во САД : Висок квалитет, лесен за инсталирање, семејни модуларни метални плочки за метални плочки. Сетот вклучува : (4) 12-инчен висок х 16-инчен плочки со широки плочки со челични плочи. Вклучен хардвер за монтирање. Лесно за инсталирање на модуларна табла : Наредете рамо до рамо, од горе до дно или на одделни локации. Систем за контрола на wallидот што може да се прошири : Додаток со панели и додатоци за контрола на brandидот за контрола на wallидот. Прифаќа тркалезни штипки и залепени штипки : прифаќа 1/4-во тркалезни штипки и сите куки за шипки за контрола на wallидот. Направено во САД : Висок квалитет, лесен за инсталирање, семејни модуларни метални плочки за метални плочки. Сетот вклучува : (4) 12-инчен висок х 16-инчен плочки со широки плочки со челични плочи. Вклучен хардвер за монтирање. Организатор на wallидови за контрола на wallидови, плочки за организатор на wallидови се лесни за инсталирање и дизајнирани да бидат модуларни за да можете да го одгледувате просторот за складирање на wallидот по потреба. Без разлика дали ќе започнете со само еден сет на плочки од Pegboard или десетици, можете да го одгледувате и проширите системот за складирање на wallидови со разноврсен, најдобро во класа на метални системи за метални плочи. Овој сет за плочки за контроли на wallидот вклучува (4) 12-инчен висок x 16-во широки мали галванизирани плочки за челични плочи, како и хардвер за монтирање за инсталација во дрвени столпчиња или сув wallид. Контрола на wallидот Мали плочки од картон ќе работат со целата линија на производи за контрола на wallидот за да можете да додадете дополнителни панели за контрола на wallидот и додатоци за да направите простор за складирање на wallидови што е специфичен за вашите потреби. Овие мали плочки за штипки вклучени во овој сет можат да се користат рамо до рамо, од горе до дно или на одделни локации заедно.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат