.

.

Американски ракетен сет 36 ракети вклучени комплет за модели на скала STEM 1/128

Американски ракетен сет 36 ракети вклучени комплет за модели на скала STEM 1/128

DEN 3.00
Залиха
Достапно за нарачка

Образовен и шарен приказ за да се илустрира ракетен развој Мерки долги 12,75 инчи со висина од 10,5 инчи. Препорачуваме црна, темно сина, златна, сребрена, црвена, жолта, маслинка. Неверојатни комплети за модели со над 36 високо детални ракети71 делови. Вклучена е брошурата за матични!. Образовен и шарен приказ за да се илустрира ракетен развој. Мерки долги 12,75 инчи со висина од 10,5 инчи. Препорачуваме црна, темно сина, златна, сребрена, црвена, жолта, маслинка. Неверојатни комплети за модели со над 36 високо детални ракети71 делови. Вклучена е брошурата за матични!. Комплет за пластичен модел од 1/128 скала. Вклучува 36 проектили со дисплеј за прикажување на имиња на проектили. Доаѓа со автентичен лист за делумски листови, детално лесни за следење на упатствата и СТЕМ ја познаваат вашите ракети едукативна брошура. Одлично за училишни проекти! Со текот на годините, американските воени сили биле вооружени со широк спектар на ракети. Од страничното воздух-воздухот до високиот интерконтинентална балистичка ракета „Титан II“, развиени се беспилотни ракети со безброј форми и големини за да се исполнат секоја стратешка посветеност.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат