.

.

ТВ антена - RCA ја засили внатрешната рамна HDTV антена со опсег од 55 милји. Мулти-насока со вграден мерач на сигнал, дигитална OTA антена со долг дострел за јасен прием, 4K/

ТВ антена - RCA ја засили внатрешната рамна HDTV антена со опсег од 55 милји. Мулти-насока со вграден мерач на сигнал, дигитална

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Уживајте во мрежно програмирање со највисоко рангирање на HDTV на канали како CBS, NBC, FOX, ABC и многу повеќе; Вашите омилени емисии бесплатно (нема повеќе кабелски сметки) без месечна претплата или претплата; Прима ТВ -емисии кои поддржуваат 1080 HD и компатибилни со 4 K и 8 K Ultra HD за слика со највисок квалитет и звук, и станиците UHF и VHF - до 55 милји од емитуваните кули; Преземете бесплатна апликација за пронаоѓање на сигнал RCA за да најдете најмногу HD канали Супер тенок, елегантен, 360º мулти-насочен дизајн со вграден мерач на сигнал се меша во внатрешноста на домовите и е лесен за позиционирање со или без вградениот штанд за елифил-лежете го рамно, закачете го или застанете го. Засилувањето со двојна фаза обезбедува две нивоа на засилување - телото на дигиталниот пред -примерок го обезбедува најчистиот сигнал пред главниот засилувач да го зголеми целокупниот сигнал за послаби канали; Напредната технологија на Smartboost на RCA ги засилува слабите сигнали за да испорача најмногу можни канали при филтрирање на лажни сигнали. Вклучени додатоци : Антена со 6ft Coax кабел, отстранлив засилувач, вграден мерач на сигнал, напојување. Ограничена гаранција за живот; Дизајниран и инженерски во САД. Уживајте во омилените ТВ-емисии и мрежни програми во висока дефиниција со апсолутно никаква цена!. Многу антени на пазарот се оптимизирани за да добијат само UHF преноси и не можат со сигурност да добијат VHF. ТВ-антените на RCA се прилагодени на прецизност за да добијат и фреквенции на UHF и VHF и ќе ви обезбедат највисока содржина со висока дефиниција што е достапна во вашата област. Најпопуларните ТВ-емисии преку воздух, вести, спорт и многу повеќе. Бесплатната апликација за пронаоѓач на сигнал RCA е вашиот дигитален компас кој ве води до каналите со највисока дефиниција и совршено ја усогласува вашата антена. Само преземете ја апликацијата, внесете ја вашата адреса и изберете ги вашите станици. Намерете ја вашата антена за најдобар прием на сигнал и уживајте во бесплатната телевизија!. LED мерачот ви помага да ја пронајдете најдобрата локација за вашата антена за најмногу канали. РЦА антените се изградени за иднината и можат да добијат 1080 преноси денес и следните емисии на Gen 4 K и 8 K како напредок во технологијата. Останете уверени со RCA, секогаш ќе добиете највисок квалитет на слика и звук - и станиците UHF и VHF. Квалитетот на приемот и примените канали зависат од неколку фактори, вклучително и оддалеченост од кулите за емитување, моќност на емитување, линија на гледање, терен и други фактори на животната средина. За да ги лоцирате кулите за радиодифузија во вашата област, преземете ја нашата бесплатна апликација за пронаоѓач на сигнал или посетете ја rcaantennas.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат