.

.

Месинг од хексадецимална завршница-7/16 -20 QTY-250

Месинг од хексадецимална завршница-7/16 -20 QTY-250

DEN 6015.20
Залиха
Достапно за нарачка

Хекс -оревите се користат за многу апликации за прицврстување Овие ореви често се користат со завртки и завртки кога механички се придружуваат на материјали заедно. Ако големината на завртката што ја користите е помала од 1/4-20 (пр. 8-32 или 10-24), треба да користите и да пребарувате за ореви за завртки за хексадецимална машина. Хекс-оревите започнуваат со големина 1/4-20 и одат сè до 1-1/4 ", тие се достапни во фино конец и груба нишка. Хексни завршни ореви се достапни во 304 не'рѓосувачки челик, 316 не'рѓосувачки челик, 18- 8 не'рѓосувачки челик црн оксид, цврст месинг, топла натопена галванизирана, силиконска бронза, цинк од 2 одделение, цинк од 5 одделение, Одделение 5 во САД, изработен цинк, жолт цинк од 8 одделение и рамнината од 8 одделение. Хексот ореви се користат за многу апликации за прицврстување. Овие ореви често се користат со завртки и завртки кога механички се спојуваат материјали заедно. Ако големината на завртката што ја користите е помала од 1/4-20 (пр.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат