.

.

Хинду -лорд Шива и Парвати во разни снимање на постер за пласли во рамка за занаети од дрво, уметнички занаети и ракотворби

Хинду -лорд Шива и Парвати во разни снимање на постер за пласли во рамка за занаети од дрво, уметнички занаети и ракотворби

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

Лорд Шива Постер Сликарство во дрво занаетчиски рамка уметност занаетчиски ракотворби Големина на рамката : - Висина : - 20 и ширина : - 16 инчи : : Големина на сликарството : - Висина : - 16 и ширина : - 12 инчи : : 1 инчи = 2,54 см. Ова е рачно изработено и рачно обоена рамка од дрво мора за цел за подароци и дом / канцеларија. Рамка за занаетчиски дрвени занаети е единствена форма на ракотворби од дрво од „Пинк Сити“ на ipајпур со комбинација на слики од постер на лорд Шива. Ship Met преку Fed Ex. Проценетото време на испорака од Индија во САД е 5-7 дена. Оваа елегантна ставка за занаетчиство е комбинација на рамка за занаетчии од дрво и постери на лордот Шива. Користевме прекрасна рамка со врежана дрво за да ја претставуваме сликата на постер на Господ Шива. Оваа рамка за занаетчиство од дрво е главниот симбол на уметничкиот занает и дрво занает на Раџастан и дава декоративен изглед на сликарството на постер на лордот Шива.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат