.

.

5 двор кристал AB Hotfix Rhinestone Ribone Sparkly Iron на Rynestone Ribbon Resin Mesh Wrap Roll Roll Bling Arts занаетчиски настани

5 двор кристал AB Hotfix Rhinestone Ribone Sparkly Iron на Rynestone Ribbon Resin Mesh Wrap Roll Roll Bling Arts занаетчиски настани

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

♥ Пакет што го добивате : ќе добиете 5 дворови/пакувања кристални панделки, големина : 5 дворска должина (околу 450 см, 180inch), ширина од 1 см Доволната количина може да ви даде широк избор на употреба за да ги задоволите вашите потреби, можете да ги подготвите Некои од нив за вашата резервна копија и ги споделуваат другите со вашите семејства или пријатели. ♥ Опис на големината : Дијамантот на кристалот на кристалот на Hotfix може да се исече по волја според потребната должина, а вишокот е во мирување и валани за да се спречи лентата да се извртува или да се плетка. ♥ Како да се користи : Овие панделки со дијаманти од смола се опремени со лепило на лепило со топло топење, кои треба да се загреваат и пеглаат со железо за да ги натераат да се придржуваат, или директно да нанесуваат лепак за да ги залепите. Пеглањето се препорачува на облеката, и е цврсто и силно по пеглање . ♥ Материјално потекло : Сјајна лента од ринстон е изработена од стаклени ригистони и смола, со добар процес на електропланирање, исклучителната изработка ја прави површината на вештачките дијаманти мазна и рамна , за да се обезбеди осветленоста на секој вештачки дијамант и да се направи да блесне под светлината, убава и рафинирана. ♥ Опсег на употреба : Овие панделки за треперење се широко достапни, можете да ги примените на завиткување на подароци, декорација на забави, белешки за книги, занаети, мобилни телефони, тетратки, фото рамки, декоративни кутии и други предмети што сакате да ги украсите, само треба да ги користите Вашата имагинација да дизајнирате убави занаети. ♥ Пакет што го добивате : ќе добиете 5 дворови/пакувања кристални панделки, големина : 5 дворска должина (околу 450 см, 180inch), ширина од 1 см. Доволната количина може да ви даде широк избор на употреба за да ги задоволите вашите потреби, можете да ги подготвите Некои од нив за вашата резервна копија и ги споделуваат другите со вашите семејства или пријатели. ♥ Опис на големината : Дијамантот на кристалот на кристалот на Hotfix може да се исече по волја според потребната должина, а вишокот е во мирување и валани за да се спречи лентата да се извртува или да се плетка.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат