.

.

Тест за батерии AT525D за UPS -те тест со висок напон, 0.0001V ~ 200.000VDC

Тест за батерии AT525D за UPS -те тест со висок напон, 0.0001V ~ 200.000VDC

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Тестер за батерии, мерач на внатрешна отпорност на батеријата, низок омметар на AC AT525/AT525 D/AT528/AT528 L Тестер за рачни батерии усвојуваат микро-процесор со високи перформанси 32 DGT, може да се користи за тестирање на напон и внатрешен отпор на батеријата, таа е надградба на верзијата AT528, тој се применува на мерење на UPS-от онлајн. Тестирајте ја отпорноста 0.001 MΩ - 3,3kΩ, 0,0001 V - 60 V DC напон со отпорност максимално читање на 3300 DGT и напон 60,000 DGT. Показата за индикација е контролирана под 5 цифри. AT525/AT525 D/AT528/AT528 L може точно да го тестира напонот на отворено коло, додавајќи ја функцијата за автоматско сортирање и сетот за бип, се применува на системот за автоматско сортирање за да се заврши тестот за производство на линија. Опремено со USB интерфејс, може да се користи за далечински управувач, стекнување на податоци и анализа. Тој е погоден за проток на проток на батерии за складирање.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат