.

.

Божиќен украс на златно паун

Божиќен украс на златно паун

DEN 230.40
Залиха
Достапно за нарачка

5,5 инчи висок x 2,5 инчи долг x 4,4 инчи широк Устата издувана и рачно насликана. Дизајнирано во САД. Рачно изработено на традиционален начин со техники потекнува од 1800 -тите. 5,5 инчи висок x 2,5 инчи долг x 4,4 инчи широк. Устата издувана и рачно насликана. Дизајнирано во САД. Рачно изработено на традиционален начин со техники потекнува од 1800 -тите. 5,5 инчи висок x 2,5 инчи долг x 4,4 инчи широк стаклен рачен подарок боксер украсете го вашето празнично дрво со најдобра е уникатна уникатна уста изнесена рачно изработена Божиќен украс! Прецизно е направено со рака со употреба на традиционални техники кои потекнуваат од 1800 -тите. Резба во ренесансата, резба, обликување, дува стакло, сребрена обвивка, сликарство и завршна обработка бараат неспоредлива вештина и неколку недели за да се заврши. Стопеното стакло е разнесено од уста во ситно врежани калапи за да го обликува украсот. Потоа се наслика и блеска во низа трудоинтензивни чекори за да се постигнат убавите финални производи.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат