.

.

Плута од плута W: 60 cm x L: 90 cm // дебела: 6 mm

Плута од плута W: 60 cm x L: 90 cm // дебела: 6 mm

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

Ситно жито 100% португалски состав плута материјал 60 см (23,6 инчи) x 90 см (35,4 инчи) // Дебела : 6 мм (15/64 инчи). Лесно е да се сечат и да се работи со одлично за пин -табла или занаетчиство на DIY. Добри цврсти тешки, свиткување на голем агол не се крши. Овој плута лист е фин португалски композиција на жито плута материјал (произведен во Колумбија) погоден за многу намени, вклучувајќи апликации за заптивки или билтени. Овој природно разноврсен лист од плута е идеален за проекти кои се движат одлично за апликации за скрининг со свила и може лесно да се намали на совршена големина за правење модели на занаети и многу повеќе. Природно, извори и обновливи, овој плута лист е сигурен и еколошки. Ние сме Aglomerados y Tapones Ве молиме испратете ни е -пошта со вашите прашања и барања за да добиеме понуда и ние ќе ви се вратиме што е можно поскоро.com Карактеристики на производот Материјал : Дебелина на природна плута : 6 mm Оваа цена е за еден лист плута може да се користи како : Материјал за влага на подлогата на подлогата на таблата, звучна изолација на топлина изолација МАТ Анти-лизгање Материјал за рачно занаетчиство.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат