.

.

EAI заптивка за масло со висок притисок 1.000 x1.500 x0.250 /0.268 Babsl двојна усна w/пролет 1 x1 1/2 x1/4 -17/64

EAI заптивка за масло со висок притисок 1.000 x1.500 x0.250 /0.268 Babsl двојна усна w/пролет 1 x1 1/2 x1/4 -17/64

DEN 239.20
Залиха
Достапно за нарачка

Истиот работен ден испорака !! Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото со висок притисок се дизајнирани со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина на нитрилна гума за сигурни и долготрајни перформанси Оваа заптивка од гума на капакот од 1.000 "ID е лесен и не е лесен за старост. Запечатете го истекувањето и нечистотијата : повеќе не се нагласуваат од излевање од вашите ротациони елементи! Изработени со гума, гартир пролет и внатрешен метал, со и внатрешен дијаметар на и внатрешен дијаметар на 1 „Надворешен дијаметар од 1,5“ и ширина од 0,25 „Оваа заптивка на масло од нитрил со висок притисок ефикасно го спречува истекувањето на лубрикантите и спречува внесување на прашина и нечистотија во вашата скапоцена машина. Одлично вклопување : 1 "x1. Совршена заптивка за масло со висок притисок за автомобилски колеги од мотоцикли, диференцијали, камшици, вратила на оските, машини, пумпи за вода, вентили, предни и задни тркала и мотори на возила. Нашата заптивка на маслото ќе се вклопи совршено насекаде каде што ви треба. Отпорност на висока температура : Со својот дизајн на материјал од 80 A нитрил бутадиен гума за покривање, оваа пролет натоварена ротационо вратило заптивка со застојни температури од -40 ℉ до 226 ℉. Течности за јаглеводороди : Инженерски за Опкружување за запечатување на течности за јаглеводороди, оваа заптивка на маслото од 25,4 мм x 38,1мм x 6,35мм Бабсл ја зајакнува добрата отпорност на маснотии, минерално масло, хидраулични течности и нафта. Уживајте во мазна перформанси на машината со помалку протекувања и дефекти во компонентите на машината, истекувањата може да доведат до мешање на различни медиуми или да доведат до штетни загадувачи кои влегуваат во вашата машинерија. Нашата заптивка на маслото со висок притисок на вратилото е суштинска компонента на вашата деликатна машина. Направено за супериорни перформанси за запечатување, оваа заптивка на маслото користи надворешна гумена капа за стабилна способност за заптивка и цврсто вклопување, внатрешно засилување на метални куќи за подобрена цврстина на заптивката и челична пруга за пливање за постојан притисок на вратилото за ефективно запечатување.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат