.

.

ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Бакар ЛИСТ 1 ПАРЧИЊА 100мм/3. 9инч Т2 КУБЕН Метален Рамен Панел ЗА Шипки САМ Занаети Дебелина На Обработка На Метали Плоча Од Бакарна фолија

ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Бакар ЛИСТ 1 ПАРЧИЊА 100мм/3. 9инч Т2 КУБЕН Метален Рамен Панел ЗА Шипки САМ Занаети Дебелина На Обработка На Метали Плоча

DEN 566.88
Залиха
Достапно за нарачка

Таа има добра обработка Т2 Рамен Бакарен Лист : И висок квалитет. Перформанси : Бакар Лист, мазна површина. Лесно за сечење и лемење. Бакарниот лим главно се користи за занитување, алати за сечење и сите видови прецизни делови. Карактеристика : Добар во електричната спроводливост, топлинска спроводливост, ниска содржина на кислород и други својства за обработка. Механичко однесување : Имајќи добри механички својства и топла пластичност, како и добра обработка, листовите се лесни за заварување, и има отпорни, но лесно се произведува пукање. Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка, може да издржи обработка на топол и ладен притисок.Опис на производот име : Рамен Бакарен Лист Материјал : Т2 Бакарен Лист Категорија : електролитски бакарни серииспроводливост + 56мс/м Густина 8,9 g/cm Size : 5мм*20мм*100мм( Дебелина X Ширина X Должина)5мм*25мм*100мм( Дебелина X Ширина X Должина)5мм*30мм*Пакетот 100мм( Дебелина X Ширина X Должина) Вклучуваше 1 X Бакарен Лист : 1.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат