.

.

Инвертер за напојување со електрична енергија од автомобил 5000W, DC 48V до AC220V автомобил за автомобили, напојување со електрична енергија со синусен бран, погоден за ав

Инвертер за напојување со електрична енергија од автомобил 5000W, DC 48V до AC220V автомобил за автомобили, напојување со електрична енергија

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Колото на инверторот на возилото е напредно и има автоматска заштита од преоптоварување, пренапон, преку температура и краток спој Облеката за алуминиумска легура е цврста, убава и лесна, удобна и практична. Инверторот е особено погоден за континуирана употреба на лаптопите во автомобилот. Инверторот е погоден за серијата Фолксваген, производство на ветерна енергија, производство на соларна енергија, производство без електрична енергија, итн. Име : ВОВЕД ВОВЕДОТ ВОВЕТНИОТ ТОПОЛОГИЈА : ВОВЕДНА ВОВЕДНА ВОЛАТНА ВОЛАТНА БЕЗБЕДНОСТ : Опсег на напон на напон на напон на синус : 48 (V) Излезен напон : 220-240 (v) Излезна моќност : 1000 (W) Ефикасност на инверторот : 90 (%) Регулирање на напон Оценка : 10 (%) Стапка на прилагодување на оптоварувањето : 5 (%) Излезна фреквенција : 50 Hz (Hz) Максимална излезна моќност : 10000 (W) Континуирана излезна моќност : 5000 (W) Совет : 1. Поради големината на рачното мерење, Грешката е 1-2 см, те молам простете ми! 2.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат