.

.

Делови XMEIFEI ДЕЛОВИ БИТ СЕТ 5 ПЦС ПИРАМИД ПРИРАЧНИК ЗА РАБОТНИЦИ БИТ 3,175мм Шанк 25 ​​степени 0,1мм врв за гравура CNC рутер со долги дупки за вежбање

Делови XMEIFEI ДЕЛОВИ БИТ СЕТ 5 ПЦС ПИРАМИД ПРИРАЧНИК ЗА РАБОТНИЦИ БИТ 3,175мм Шанк 25 ​​степени 0,1мм врв за гравура CNC рутер со долги

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Сетот за вежбање бит се вклопува во поголемиот дел од вежбите за напојување во моментов на пазарот Облогата на титаниум ја зголемува отпорноста на абење и издржливоста. - Замена на гравирање на бит за Eleksmill Epgraver, CNC рутер. - Направено од волфрам челик, издржлив и долг животен век. - Дизајнирано со 3 рабови за сечење во форма на пирамида, висока концентричност и тешко може да се прекине. Сетот за вежбање бит се вклопува во поголемиот дел од вежбите за напојување во моментов на пазарот. Облогата на титаниум ја зголемува отпорноста на абење и издржливоста. - Замена на гравирање на бит за Eleksmill Epgraver, CNC рутер. - Направено од волфрам челик, издржлив и долг животен век. - Дизајнирано со 3 рабови за сечење во форма на пирамида, висока концентричност и тешко може да се прекине. Ако не сте целосно задоволни од која било причина, ве молиме контактирајте не за 100% наплата или замена. Запалувањето на бит и точноста и животот се подобри од бакарниот бит; Особено се зголемуваат цврстината неколку пати, операциите со голема јачина и машинска обработка не се расипуваат! Спецификација : Рабови за сечење на производот 3 сечење на пирамида за гравура Bitshape тригонален облик на материјал од материјал од мелодија на челик 3,175 MMTIP Дијаметар од 0,1mmcutting Агол 25 ° Карактеристики : - Замена на бит за гравура за Eleksmill Epgraver, Gravaver, CNC рутер.

Карактеристики на предлогот

Product Type 3 Cutting Edges Pyramid Engraving Bit:
Shape Trigonous Shape :
Material Tungsten Steel:
Shank Diameter 3.175mm:
Tip Diameter 0.1mm:
Cutting Angle 25° :
Features:
- Engraving bit replacement for EleksMill engraver, CNC router.:
- Made of tungsten steel , durable and long service life.:
- Designed with 3 cutting edges in the shape of a pyramid, high concentricity and hard to break off.:
- Application:
Suitable for the rotary engraving and marking of Copper, Aluminum, Jade, Redwood, Hardwood, Acrylic, Color Plates, PVC, MDF and PCB etc.
Package Included:
5 x Pyramid Engraving Bits :

Купувачи како што избираат