.

.

WiWAV WDH-2ET1FX-DC 10/100MBPS 3-портални индустриски етернет медиумски конвертор со DIN Rail/Multi-Mount

WiWAV WDH-2ET1FX-DC 10/100MBPS 3-портални индустриски етернет медиумски конвертор со DIN Rail/Multi-Mount

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Компактен дизајн-Мулти-портокален прекинувач за индустриско одделение со автоматски кросовер MDI/MDI-X за приклучок и игра Ниска потрошувачка на енергија - Етернет -ефикасен Етернет, широк опсег 12/24/36/48 V DC терминален блок влез. Брз пренос на податоци - Секоја порта поддржува автоматско преговарање со голема брзина, поддржува IEEE 802. Робусна и сигурна -може да се користи во екстремни индустриски средини, поддржува широк спектар на работни температури -30 ° C ~ +75 ° C (-22 F ~ 167 F). Лесен за употреба и DIN Rail Mountable со вградена заграда, стабилно куќиште со оценка на IP30. Безбедност поддржува широк спектар на работни температури -30 ° C ~ +75 ° C (-22 F ~ 167 F). Мини големина-Лесна за употреба и монтирање на шини со вградена заграда, робусно куќиште со оценка на IP30. Вграден предавател - единечен SC интерфејс до 20 км, обезбедете стабилно пренесување на податоци, мало задоцнување и долг работен век.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат