.

.

2 фаза 0,75ton / 1600 bs капацитет хидрауличен телескопски приклучок, 360 ° вртење на тркалото W / сопирачки, 33 до 68 прилагодлива висина, црвена

2 фаза 0,75ton / 1600 bs капацитет хидрауличен телескопски приклучок, 360 ° вртење на тркалото W / сопирачки, 33 до 68 прилагодлива

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Стил : Подот Jackек , приклучок за камиони Тежина на артикалот (lbs) : 99. Материјал : легура челик, железо. Капацитет на оптоварување : 1600 bs/0,75t. Седло навалување од страна на страна (инч) : 2,4 ~ 2,4. Седло навалување напред/назад : 30 °. Максимална висина на кревање (инч) : 35,43. Безбедносен ланец вклучен : Да. Врзани тркачи : Да. 【Материјал и рамка】 Рамката на приклучокот за менувач е изработена од високо ниво челик, прстени за запечатување отпорни на абење Y, супер силна QT 450 нодуларна хидраулична пумпа за железо, десно надолу кон висока/ниска температура отпорна (40 ° F до 105 ° F) хидраулично масло, кое е изградено на точни стандарди за квалитет и издржливост за испорака на врвни перформанси и сигурност. 【Оценето оптоварување】 Телескопски 2 фази хидраулика надградба 2 армирани извори со можност за оптоварување од 1600 bs за поголем опсег на лифт, прецизна контрола на оптоварувањето и брз лифт. Надградете ги 2 завртки со прстени за влечење за да ви помогнеме рачно да го ресетирате 2 -фазата на телескопски менувач. 【Прилагодлив опсег на висина】 Подобрена хидраулична телескопска приклучок за менувач Дојдете со опсег од 33 инчи до 68 инчи до соодветна висина. Исто така опремена со вентил за бавно ослободување (копче над педалот за стапало) што му овозможува на корисникот да ја забави стапката на спуштање по потреба. 【Лесно позиционирање】 Цврстата база Зголемување на 2 сопирачки за 4 тешки 360º вртења за вртење за да се спречи лизгањето за време на употребата. Додавање маневрирање без напор. Откако ќе се постави вашиот приклучок, мазниот, рачно управуван хидрауличен систем ја прави лесна работа на кревање и спуштање. 【Карактеристики со висок квалитет на хидрауличен челичен цилиндер со висок дијаметар, резултира во помал притисок на маслото, потребен за преместување на товарот, што помага да се намали абењето и да се прошири животниот век на услугата; Универзалната глава за монтирање обезбедува широк опсег на навалување на предниот дел и задникот што ви помага да го добиете товарот во совршена позиција. Седлото може да се прилагоди нагоре и надолу за 30 °. 【Материјал и рамка】 Рамката на приклучокот за менувач е изработена од високо ниво челик, прстени за запечатување отпорни на абење Y, супер силна QT 450 нодуларна хидраулична пумпа за железо, десно надолу кон висока/ниска температура отпорна (40 ° F до 105 ° F) хидраулично масло, кое е изградено на точни стандарди за квалитет и издржливост за испорака на врвни перформанси и сигурност.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат