.

.

Hiletgo 0,96 SSD1306 I2C IIC SPI Serial 128X64 OLED LCD дисплеј 4 пински фонт боја бела

Hiletgo 0,96 SSD1306 I2C IIC SPI Serial 128X64 OLED LCD дисплеј 4 пински фонт боја бела

DEN 116.64
Залиха
Достапно за нарачка

0,96 "SSD1306 128 X64 OLED LCD дисплеј со I2 C IIC SPI Serial Погонска должност : 1/64 должност. Боја на фонтот : Големина на панелот : 26,70mm x 19. Висока резолуција : 128 * 64. 0,96" SSD1306 128 X64 OLED ЛЦД -приказ со сериски I2 C IIC SPI. Погонска должност : 1/64 должност. Боја на фонтот : Бела. Големина на панелот : 26,70мм x 19. Висока резолуција : 128 * 64. Hi Letgo 0,96 "I2 C IIC SPI Serial 128x64 OLED LCD дисплеј 4 пински фонт боја Бела карактеристика : Супер висока осветленост (прилагодлива) Супер висок контраст (прилагодлив) Вграден возач/контролер Бои : Бела/сина/сина/сина жолт погон Должност : 1/64 Дежурни пиксели : 128x64 Големина на панелот : 26,70mm x 19.26mm x 1,85mm Активна област : 21,74mm x 11.2mm Пиксели Големина на пиксели : 0,15mm x 0,15мм Овој OLED дел бр. IS UG-2864 HSWEG01, не UG-2864 AMBAG01 Не треба да се осветли, Единицата за приказ може само-лумини со висока резолуција : 128 * 64 Агол на гледање : > 160 ° поддржува многу контролни чипови : целосно компатибилен со Arduino, 51 серија, MSP430 серија, STM32 / 2, CSR IC, итн.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат