.

.

Модул за приказ на LCD со висока резолуција од 3,5 инчи TFT - екран во боја со 4820 резолуција компатибилен со таблата MEGA 2560 - идеален за DIY проекти и прототипирање - големин?

Модул за приказ на LCD со висока резолуција од 3,5 инчи TFT - екран во боја со 4820 резолуција компатибилен со таблата MEGA 2560 - идеален

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Модул со висококвалитетен TFT LCD Display : Уживајте во кристално чисти слики и видеа со нашите 5in 4820 TFT LCD екран, совршен за широк спектар на апликации. Екранот на екранот во боја за подобрени визуелни страни : Со дисплеј со целосна боја, овој модул обезбедува супериорен квалитет на сликата што е совршен за сè, од игри до професионални презентации. Компатибилен со одбори за развој на Mega 2560 : Користете го овој модул со вашата табла за развој на Mega 2560 за лесно да создадете висококвалитетни дисплеи и дизајни. 5-инчна големина на екранот за оптимално гледање : Поголемата големина од 5 инчи обезбедува поширок агол на гледање, со што е полесно да се види вашата содржина од кој било агол. Вовед : Воведување на квалитетна слика, задолжителен модул за прикажување на TFT LCD! Одликувајќи се со живописен екран на екранот во боја со 3,5in со импресивна резолуција од 4820, овој модул може да се пофали со висок квалитет на слика и широк агол на гледање на меморија со мемориски картички и SPI блиц, тој обезбедува удобна опција за складирање за вашиот Data Compatible со U No & Мега 2560 Одбор за развој и UTFT / UTFT_BUTTONS / UTOUCH Библиотека, квалитетна слика нуди широк спектар на компатибилност со 12 примери компатибилни за и 3 примери од32, овој модул е ​​совршен за секој проект што бара висококвалитетен дисплеј за квалитет на сликата денес и ја искусите разликата! Спецификација : Опција : Со панел, без напон за внесување на панелот : DC 2.

Карактеристики на предлогот

Option:
With panel, without panel Input Voltage

Купувачи како што избираат