.

.

Ipower LED LED расте светла со ламба за растење на растенија со целосен спектар за растение во затворен простор, 3 режими функција за тајминг, 3 цевки, црвени и сини

Ipower LED LED расте светла со ламба за растење на растенија со целосен спектар за растение во затворен простор, 3 режими функција

DEN 1185.60
Залиха
Достапно за нарачка

Вклучување/исклучување на автоматски циклус и тајмер : Дизајниран со функција за тајминг на автоматска меморија и има опции за поставување на тајмер 3/9/12 H за ваш избор Растечката светлина ќе ја вклучува само по себе секој ден како ваш амбиент. Сончева светлина сина + црвени LED диоди : Еквипиран со 39 црвени + 21 сини LED диоди што е слично на сончевата светлина напладне, идеално за сите видови на затворени растенија во сите фази на раст. LED светла од 6000k обезбедува исклучително рендерирање на бои до 95, што е совршено за растенија. Дизајнирано специјално за растенија : Grow Lights има 360 ° независно прилагодлив дизајн на Gooseck, кој може да се ротира на кој било агол за вашите барања, кои обезбедуваат поширок и пофлексибилен опсег на светлина. 3 спектрални режими и осветленост на ниво на 10 ниво : 3 глава LED LED LED LOW светлината има 3 режими на светлина (црвена, сина и мешана) 11 Поставки за осветленост, можеме да бидеме вклучени по волја, слободно да избереме најсоодветна осветленост за нашиот раст на растенијата. Повеќекратни намени : Погодно е за садници во затворен растителен растителен во хидропонична стаклена градина или сместени во вашата канцеларија. Помага да се забрза растот на кондензираните растенија, цветни растенија, зеленило и сукулентни растенија. Цветни растенија : рози, хризантема, божур, лале и многу други.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат