.

.

14-пакувани соларни бели пост-палуби за капачиња за ограда за 4 x 4 PVC/винил пост со бели LED диоди и вертикално поставени јасни леќи-зелени природен соларен

14-пакувани соларни бели пост-палуби за капачиња за ограда за 4 x 4 PVC/винил пост со бели LED диоди и вертикално поставени јасни леќи-зелени

DEN 351.84
Залиха
Достапно за нарачка

Извор на светлина : 5 ултра светло бели LED диоди за секоја индивидуална светлина Материјал : Премиум пластика отпорна на топлина. Време на работа : До 8 часа (во зависност од временските услови, регионите и интензитетот на сончева светлина). Подлогата за монтирање (внатрешен дијаметар) : 4 1/16 "x 4 1/16" (Поставете ги сите 4x4 шупливи PVC/винил/пластично место). Севкупни димензии : 5,4 "(L) x 5. Овие енергетски ефикасни и ниско одржување премиум Atlantic Solars светла се сосема нови во нивната оригинална пакување на мало. Во текот на денот, панелите на соларни светла ја прицврстуваат моќта на моќта на моќта Сончевата светлина да ја наполни внатрешната литиумска јонска батерија. Ноќе тие автоматски се вклучуваат, испуштајќи светло светло за вашата линија за ограда. 5 Ultra Bright White може да трае до 100,000 часа соларен панел : Ново и подобрување за супериорен материјал за полнење : Премиум Пластично отпорно на топлина : До 10 часа (во зависност од регионите, времето и достапноста на сончевата светлина) Безбедно и отпорност на вода, безжичен целосен Димензии : 5,4 "(l) x 5,4" (w) x 3,5 "(ч) монтажна основа (внатрешен дијаметар) : 4 1/16" x 4 1/16 "(Поставете ги сите 4x4 Hollow PVC/Vinyl/Plastic Post) Пакет Вклучено : капаче за ограда од 14 x по палубата.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат