.

.

X-Dree 250mm 10-инчен Grit 500 дијамантски обложени рамни диск со рамен диск за мелење на пескарење (диско де Лија де 250 mm de 10 Pulgadas de Grano 500 Recubierto con Diamante Disco de Vuelta Plana lijado

X-Dree 250mm 10-инчен Grit 500 дијамантски обложени рамни диск со рамен диск за мелење на пескарење (диско де Лија де 250 mm de 10

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

Грит 500, 10-инчен надворешен дијаметар, квалитетно електро-комплетно тркало со рамен диск со рамен скут Тркалата со рамни кругови имаат дупка од 1/2-инчен ARBO_R за мелница за агол. Тие се апсолутно рамни и ги исполнуваат најпрецизните барања за фацетирање. За мелење и полирање накит, стакло, карпа, камен, granit_e, итн. (Пара Ел Пулидо де oyојас де Пулидо, Видрио, Пиедра, Пиедра, Гранито, итн. Препорачано за грубо и фино мелење на материјалот за фацетирање плус генерален лапидарски мелење кога е прецизно мелење кога е прецизно мелење кога е прецизност е потребно. (Recomendadado para el rectificado fino en material de facetas más el rectificado lapidario генерал Cuando se require precisión. 250 mm 10-инчен рез 500 дијамантски обложен рамен лап-тркало за мелење на тркала за мелење на песка Дијамант обложено рамен диск тркало. Тркалата со рамни лапси имаат 1/2-инчен ARBO_R дупка за мелница за агол.Тие се апсолутно рамни и да ги исполнат најпрецизните барања за фацетирање. За мелење и полирање накит, стакло , карпа, камен, granit_e, итн.Покажано за грубо и фино мелење на материјалот за фасети, плус општо лапидарско мелење кога е потребна прецизност.

Карактеристики на предлогот

Product Name:
Diamond Disc
Package Content:
1 x Diamond Disc
Weight:
409g
Material:
Metal,Diamond Coated
Color:
Silver Tone
Outer Diameter:
250mm/10-inch
Arbo_r Hole Diameter:
12.7mm/1/2-inch
Thickness:
1mm/0.04-inch
Grit:
500
Description in Spanish:
Disco de lija de 250 mm de 10 pulgadas de grano 500 recubierto con diamante Disco de vuelta plana Lijado:
Grit 500, disco de revestimiento plano de diamante recubierto de diamante galvanizado de alta calidad con diámetro exterior de 10 pulgadas.:
Las ruedas planas tienen un orificio de árbol de 1/2 pulgada para la amoladora angular.:
Son absolutamente planas paralelas para cumplir con los requisitos de facetado más exigentes.:
Para el pulido de joyas de pulido, vidrio, piedra, piedra, granito, etc.:
Recomendado para el rectificado fino en material de facetas más el rectificado lapidario general cuando se requiere precisión.:

Купувачи како што избираат