.

.

2023-2024 Календар на бирото-18 месеци голем календар на бирото 2023-2024, јули 2023 година-декември 2024 година, 17 x 12, биро за биро, големи решени блокови, список и белешки за рабо

2023-2024 Календар на бирото-18 месеци голем календар на бирото 2023-2024, јули 2023 година-декември 2024 година, 17 x 12, биро за биро,

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Закажете го вашиот зафатен живот месечно и неделно Енергична декорација за вашиот дом. Оптимален избор како подарок. Не е премногу голем за да го окупира вашиот дом или канцеларија. 12 месечно упатување. Владееше со пишување блокови. Датуми на Julулијан. Истакнати федерални празници. Изворл владееше блокови за пишување. Големина : 17 '' x 12 ". 2 дупки за виси на wallидот како wallиден календар. Страниците се перфорирани за лесно солза. Премиум дебела хартија. Познати цитати и белешки за правење. Декорирајте го вашиот дом или канцеларија совршено!. -2024 Опфаќа од јули 2023 година - декември 2024 година. Месечен преглед на секоја страница (17 "x 12") ви дава целокупна визија за цела година на референца до план. Доволно наредени блокови - големи, владеените дневни блокови ви нудат доволно простор за Закажување на вашиот зафатен живот. Секој месец има дневен блок (1,8 "x 2") со ianулијан датуми и празници, список што треба да направи, како и белешки. Супериорниот дизајн - Перфориран дизајн ви овозможува да се раскинете и да се преселите во следното ширење лесно да избегнете Нарушување. Два транспарентни заштитници на аголот за да ги одржуваат вашите страници рамни, и две врвни дупки за избор на него на идот. Оптимална хартија за квалитет-Нашата висококвалитетна календарска хартија 2023-2024 биро е дизајниран да спречи пердув и истекување. Белата хартија е докажана со мастило и е доволно густа за да избегне пердув, што ќе ви понуди непречено искуство за пишување. Подобрете ја вашата животна ефикасност - Месечни дневни блокови за подобрување на вашата организациска способност. Списокот што треба да направи како совршена алатка за да ви помогне да направите дневни планови и да забележите важни состаноци, специјални настани и многу повеќе. Користејќи го овој месечен календар на подлогата за биро за да се засили вашата животна продуктивност, да се биде подобар. Месечен преглед - Календарот за биро од 18 месеци 2023-2024 Опфаќа од јули 2023 година - декември 2024 година. Месечен преглед на секоја страница (17 "x 12") ви дава целокупна визија за целата година на референца за план.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат