.

.

Пакет со долги ракави за мажи на Ханес, кул маици за влага со влага, маици за перформанси, 2-пакет

Пакет со долги ракави за мажи на Ханес, кул маици за влага со влага, маици за перформанси, 2-пакет

DEN 0.67
Залиха
Достапно за нарачка

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Повлечете го затворањето. Брзо сушење, меѓусебно блокирање на маичката плетете ја влагата за да ве олади. 50+ рејтинг на UPF за одлична заштита од УВ. Посоодветно, современо одговара. Етикета за вратот без ознаки за удобност. Двојно-игла зашивање во вратот, ракавите и долните полите за додадена издржливост. За крајните високи перформанси за вашите најригорозни вежби - или со денови што само се чувствуваат на тој начин - сметајте на Ханес Спорт ™ со наследство на иновативни технологии за да ви го дадат изгледот што одговара на вашиот живот, вашиот спорт и вашиот стил. Овој Tee со долги ракави за перформанси користи Cool DRI ™ технологија која работи прекувремено, брзо сушење за максимална удобност. Ткаенината има и рејтинг на UPF од 50+ за заштита од штетни УВ зраци. Повеќе иновации вградени во оваа маица за перформанси е Hanes® Freshiq ™ Напредна технологија за заштита на мирис која се бори против бактериите што предизвикуваат мирис за целодневна свежина.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат