.

.

Италијански материјали за забава - Италија знаме црвена, бела и зелена хартија за вечера и салфетки за ручек

Италијански материјали за забава - Италија знаме црвена, бела и зелена хартија за вечера и салфетки за ручек

DEN 3.00
Залиха
Достапно за нарачка

Додадете ги овие италијански плочи за вечера со знаме на вашите италијански партии! Зелените, белите и црвените бои додаваат автентичен декор на маса на вашата забава. Совршено за сервирање на класична италијанска храна или за секојдневна пица ноќ!. Сетот вклучува 16 плочи за вечера со хартија (9 ") и 16 салфетки за ручек (6,5"). Додадете ги овие италијански плочи за вечера со знаме на вашите италијански партии!. Зелените, белите и црвените бои додаваат автентичен декор на маса на вашата забава. Совршено за сервирање на класична италијанска храна или за секојдневна пица ноќ!. Сетот вклучува 16 плочи за вечера со хартија (9 ") и 16 салфетки за ручек (6,5"). Прославете ги италијанските наследства, роденденските забави или секојдневните вечери инспирирани од италијански јазик со оваа зелена, бела и црвена чинија за вечера и салфетка! Создадете автентичен приказ на табелата - плочите и салфетките изгледаат како знаме на Италија.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат