.

.

Полирање, пескарење шкурка 125мм хартии за пескарење 60 80 100 120 240 решетки за пескарење дискови кука јамка Додатоци за додатоци за додатоци за алатки за полирање 125 парч

Полирање, пескарење шкурка 125мм хартии за пескарење 60 80 100 120 240 решетки за пескарење дискови кука јамка Додатоци за додатоци за додатоци

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Полирањето и пескањето може да обезбеди долготраен ефект на пескарење, со што вашата работа е помазна Различни видови на гриз за различна побарувачка. Се користи за мелење и полирање на вештачки камен, мебел и производи од дрво, метали, автомобили и полирање. Добар отпор на абење. Лесен за користење. Полирањето и пескањето може да обезбеди долготраен ефект на пескарење, со што вашата работа е помазна. Различни видови на гриз за различна побарувачка. Се користи за мелење и полирање на вештачки камен, мебел и производи од дрво, метали, автомобили и полирање. Добар отпор на абење. Лесен за користење. Погодно за полирање и полирање на уметности и занаети, обработка на дрво, автомобили, метали и пластика. Спецификација : Материјал : Алуминиум оксидиаметар : приближно. 5 "(125мм) Дебелина : Околу 0,8mmdust дупки : 8 Grit : 60 решетки, 80 решетки, 100 решетки, 120 решетки, 240 решетки (25 парчиња од секоја) Заврши : Површинска завршница - Полу -отворен облога : Различни видови на решетка за различна побарувачка за различна побарувачка за различна побарувачка за различна побарувачка за различна побарувачка за различна побарувачка за различна побарувачка .

Карактеристики на предлогот

Material:
Aluminium Oxide
Diameter:
approx. 5 (125mm)
Thickness:
approx. 0.8mm
Dust Holes:
8
Grit:
60 grit, 80 grit, 100 grit, 120 grit, 240 grit (25pcs of each)
Finish:
Surface Finish - Semi Open Coat
Feature:
Different kinds of grit for different demand.:
Used for grinding and polishing artificial stone, furniture and wood products, metals, cars and polishing.:
Good wear resistance.:
Easy to use.:
Durable in use.:
Package included:
125pcs x Sanding Paper:
Note:
Please allow 1-5mm errors due to manual measurement.:
Item color displayed in photos may be showing slightly different on your monitor since monitors are not calibrated same. :

Купувачи како што избираат