.

.

Sony BRC-X1000 | 4K HD PTZ камера со сензор од 1 инчен Exmor R CMOS

Sony BRC-X1000 | 4K HD PTZ камера со сензор од 1 инчен Exmor R CMOS

DEN 715.20
Залиха
Достапно за нарачка

Сензор и процесор : Срцето на оваа камера е сензор за осветлување од 1,0 тип на Sony 10 тип на моторот и моторот за обработка на слики со висока чувствителност од 1,7 луксузен минимален осветлување 4 K слики : Неговиот голем, осветлен сензор дава некомпромитирана емитувана квалитетна боја на слики во детално спакувана 4 K на 30p, со четири пати повеќе броење на пиксели на Full HD и одлична чувствителност на ниско светло. Снимките исто така можат да бидат снимени во Full HD 60 P што ја прави оваа камера совршена за спортско дејствување со брзо движење. Карактеристики : BRC-H800 HD PTZ камера има контрола на тава, навалување и зумирање, опсегот на BRC ја става технологијата за далечинско снимање на вашите прсти. Можете точно да ги преиспитате снимките или да ги следите субјектите што се движат со мазни, брзи, близу силен далечински управувач на функциите на ПАН, навалување и зумирање. Исто така, има и зумирање со мала брзина и бавен режим на тава/навалување за прецизни движења на камерата без суд.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат